Seznamte se s Juliem!

Julius1-popis

náš první nártoun Julius – © M. Řeháková

Jak jsme Vás na těchto stránkách informovali minulý týden, naše nártouní voliéra a zdroje potravy byly při mé poslední návštěvě Bilaru připraveny. Já i moje kolegyně Cristy a naši terénní asistenti Filip a Alex jsme se nemohli dočkat, až konečně přivítáme nártouny.

A teď ta dobrý zpráva. Ano, konečně máme nártouna!

Seznamte se prosím s Juliem. Julius je nártouní sameček, dospělý a se svými 150g poměrně velký. A je prostě úžasný tak jak jen nártoun se svýma obrovskýma očima a skřítkovským vzhledem dokáže být. Byl chycen v sekundárním lese na okraji farmy v Bilaru a jako první divoký nártouní se, doufejme, stane zakladatelem populace v naší péči. Pokud se zajímáte o nártouny, pak pravděpodobně víte, že v minulosti jen obtížně přežívali v lidské péči. Ještě složitější je to s jejich rozmnožováním. V současnosti není na světě žádná instituce, která by nártouny dokázala spolehlivě rozmnožovat. Věříme, že v naší voliéře, která imituje přirozené podmínky nártounů (teplota, vlhkost, rostlinstvo), a s přirozenou potravou můžeme dosáhnout úspěchu či alespoň získat cenné informace, které nás posunout v tomto ohledu zase o kousek dál. Julius dostal své jméno podle člena našeho týmu, který byl v minulosti lovce a od roku 2010 s námi spolupracuje na výzkumu a také ochraně prostředí. Jako nejšikovnější lovec našeho týmu chytal Julius nártouny pro náš radio-telemetrický výzkum a je tedy nasnadě, že chytil i našeho prvního nártouní do voliéry, který po něm dostal jméno.

Nártoun Julius se zabydluje dobře. Během prvních dnů ztratil pár gramů své váhy, které ale brzy zase dohnal. Krmí se cvrčky, kobylkami, červy a dalšími druhy, které mu nabízíme. Miluje pavouky, zejména veliké maloočky. Zatím neprojevil zájem o ještěrky a gekony, kteří jsou také uváděni jako součást jídelníčků nártouní. Julius, doufejme, nezůstane dlouho sám. Plánujeme mu pořídit samičku a to chvilku předtím, než začne pářící sezóna, což bývá obvykle v listopadu. Držte nám palce, ať se vše daří.

Julius bude brzdy shánět adoptivního rodiče a tak pokud chcete adoptovat prvního nártouna v našem centru, sledujte naše stránky!

3 komentáře to “Seznamte se s Juliem!”

  1. Marilu

    Hello Meneaith,Thdrk you for your interest. We are in the stages of fund raising and still growing our committee. We need someone to help with web sites, getting out information, etc. Please stay in touch if you would like to become more involved in our growing process!Jayne Moon

  2. appleway acura

    You’ve really helped me understand the issues. Thanks.

  3. bexar county property appraisal

    Thanks for making the effort to talk about this matter.I feel passionately about it and I like studying this subject.If possible, as you get more information, please update this blog with brand new information.I have found it really valuable.

Leave a Reply